تبلیغات
لردگان | لردگانیها - چنتا مطلب!

سایت جامع شهرستان لردگان
چنتا مطلب!
چهارشنبه 1 بهمن 1393 ساعت 14:23 | نوشته ‌شده به دست لردگانی ها(2) | ( نظرات )

سلام

چنتا مطلب هست که خدمتتون عرض می کنم :

1- نظرسنجی جدیدی نوشتیم و انتظار داریم همه عزیزان در امر جمع آوری نتایج به ما کمک کنند؛لطفا نظر خود را ثبت کنید.

2-با همت عزیزان دانشجو، چند ماهی است که تعدادی از دانشجویان فعال و دغدغه مند شهر،اقدام به فعالیت در زمینه های کنکور و مشاوره برای دانش آموزان کرده و به صورت کاملا منسجم و داوطلبانه،برای کمک به آن ها و حل مشکلات آموزشی آنان قدم بر می دارند. در باب اهداف کار و اهمیت این موضوع و اقداماتی که انجام داده و یا خواهند داد،این گروه برایمان خواهند نوشت. مطالب کلی در قالب «کارگروه آموزشی» در این سایت درج خواهد شد و جزییات نیز در وبلاگ این گروه موجود است.lordsc.mihanblog.com

3-چند روز پیش نامه ای برای رییس شورای شهر نوشتیم و برایشان نوشته ها و نانوشته ها و حرف های دلمان را زدیم... ایشان نیز به صورت صریح،راستای حرکت محورشان را برایمان روشن کردند...

بریم ادامه مطلبو ببینیم...

با سلام

جناب آقای حسنی

ضمن خسته نباشید به شما و همه کسانی که دغدغه مندند و پیشرفت لردگان و لردگانی از بالاترین خواسته های آن ها و خدمت در زمینه افزایش سطح رفاه مردم و آگاهی بخشی به آنان و سعی در زدودن رذایل فرهنگی، به فعالیت هر روزشان مبدل گشته...

بحث را با سوال آغاز می کنم: به نظر شما مهمترین مشکل عدم پیشرفت شهرستان چیست؟ آیا غیر از طایفه گرایی در حد وسیع و انتخاب مسئولان کلان بر این حسب( و نه شایسته سالاری حداقل نسبی) ، مشکل ریشه ای دیگری مشاهده می شود؟! از طرف دیگر، مطمئنا آگاهید که به سادگی و طی یک برنامه ریزی منظم و مستمر و انجام اقداماتی نه چندان دشوار ، میتوان طایفه گرایی را به حداقل رساند.

از آنجایی که دانستیم،شما به جد، مخالف این رذیلت فرهنگی هستید و دوستدار واقعی پیشرفت شهر(از آنجایی متوجه شدیم که شما در همایش کنکوری که چند وقت اخیر در شهر برگزار شد،بدون هیچ چشم داشت شخصی ، در کنار دانش آموزان و دانشجویان حضور یافتید.فقط بخاطر آن که برای اولین بار در شهر یک کار فرهنگی-آموزشی برگزار شده بود،شما با اشتیاق قلبی از حمایت شورا سخن گفتید و بحث های جالبی در سخن رانی خود ایراد نمودید. از تشکیل کارگروه های تخصصی گفتید، از الزام همگامی مسئول و دانشجو گفتید و گفتید که همه باید دغدغه داشته باشیم...) ، مشتاق بودیم برای آغاز حرکت،از سخنان و حمایت شما بهره مند شویم.

اگر به دو مطلب اخیر سایت لردگانی ها سری بزنید، تا حدودی در باب سیر و اهداف و چشم اندازهای آن به بحث نشستیم. در آنجا ذکر شد،برای آغاز یک جنبش،همه باید یه آگاهی برسند و بعد از آگاهی صاحب دغدغه شوند و آنگاه که دغدغه ایجاد شود، نتیجه حاصل می شود.

از اهداف اصلی که زین پس قرار است دنبال کنیم، آگاه سازی مردم است.آگاه شدن از اینکه ،تعصب بیجا و بی مورد نه تنها نیک نیست بلکه به شدت مذمت شده است.و این آگاه سازی، به یقین زمان بر خواهد بود.

از تشکیل جلسات کوچک و فامیلی گرفته تا جلسات بزرگتر همچون همایش ها و جلسات با مسئولین.

در باب مثال، وقتی مسئولی چون شما صریحا این تعصب را غلط بداند و مدام به افراد جامعه گوشزد کند که آزادانه و بر اساس آگاهی کامل،تصمیم به انتخاب نماینده مجلس و شورای شهر بگیرند، به یقین تاثیر گزاری زیادی خواهد داشت.

بدون شک اگر همه مسئولین،نخبگان شهر،دانشجویان و دیگر اقشار تحصیل کرده، همه با هم همگام شوند، دیری نخواهد پایید که اهداف محقق خواهد شد.  

خواشمندم توضیحات لازم را ،اگر صلاح دانستید ، در سایت لردگانیها برایمان مکتوب کنید.

با تشکر

 

جوابیه:

 


فامیل گرایی و تعصب بیجا ممنوع ؟!؟

(( به نام خداوند جان و خرد ))
بنی آدم اعضای یکدیگرند **** که در آفرینش زیک گوهرند
با کمال تقدیر و تشکر از شما جوانان و دانشجویان عزیز و دلسوز و متعصب (تعصب بجا ومنطقی) شهرستان لردگان که بدون هیچگونه چشمداشت ، طمع و حمایتی دست به چنین کارهای بزرگی می زنید.آن روزی که برای همایش پشت کنکوریها در کنار شما عزیزان بودم (93/10/4)واقعا خوشحال و امیدوار شدم و به خود بالیدم که لردگان الان چنین جوانان باغیرت ، دلسوز و پرتلاشی را دارد و به آینده شهرستانم بیشتر امیدوار شدم.
دیدم که شما چگونه از مشکلات شهرستان و شهر گفتید و چگونه به نوجوانان شهرستان برای کنکور سال 94 مشاوره و امید می دادید.مرحبا بر غیرت شما ، درود بر حس وطن پرستی شما و آفرین بر همت شما*** خدمتتان عرض نمودم از نوجوانی برای آینده ام برنامه داشتم.وقتی دبیرستانی بودم به آقای بیژنی نماینده شهرستان نامه نوشتم و از نداشتن بیمارستان برای لردگان نوشتم و آرزو داشتم روزی بیاید و نماینده شهرستان شوم تا چنین و چنان کنم و الان که در سطح کوچکی از آن قرار گرفتم واقعا فهمیدم لردگان راه دراز و سختی را در پیش دارد و برای رسیدن به شهرستانی ایده آل نیاز به زمان زیادی داریم و همچنین حمایت مردم نیز تاثیر بسزایی دارد.شما دانشجویان میتوانید گروههای تخصصی تشکیل دهید و مشکلات شهرستان را بصورت کارشناسی و علمی بررسی و به ادارات مربوطه تحویل دهید.
به خود افتخار کنید که حس وطن دوستی بالایی در وجود خود دارید و نسبت به مشکلات شهرستان دلسوزی نشان میدهید. مصداق کلام زیبای سعدی شیرازی :
چو عضوی به درد آورد روزگار **** دگر عضوها را نماند قرار
تو کز محنت دیگران بی غمی **** نشاید که نامت نهند آدمی
شما این حس انسان دوستی و وطن دوستی را به نحو احسن دارید و همین پیگیری ها - همایشها و انتقادها نقشی مهم در گفتن مشکلات و حل آنها خواهد داشت.از بی تفاوت بودن خیلی بهتر است.سکوت در برخی موارد جایز نیست و شهرستان ما از سکوت مردم ضربه ها خورده است.(اگر سکوت راه نجات بود پس مردگان فاتحان جهان بودند.)) مطمئنا خداوند منان و آقا امام زمان (عج) در این راه بزرگ و انسان دوستانه یاور و پشتیبان شما خواهند بود. بله دوستان : آیا وقت آن نرسیده که ما مردم شهرستان لردگان دست در دست هم دهیم و برای پیشرفت و سربلندی شهرمان تلاش کنیم. والله قسم شهرستان ما بهترین مردم را دارد*/*باصداقت ترین و ساده ترین مردم را دارد*/*باگذشت ترین و خونگرمترین ها را دارد*/*مهمان نوازترین و پاکترین ها را دارد*/*ولایتمدارترین و انقلابی ترین مردم را دارد*/* اما متاسفانه خودمان نمیخواهیم و با دامن زدن به اختلافات فامیلی و سلیقه ای نقشی منفی در رشد شهرستانمان دارم.
آیا وقت آن نرسیده که تعصبات بیجای قومی و طایفه ای را کنار بزنیم و با همدلی و هم اندیشی نقشی مثبت در توسعه و سربلندی شهرمان داشته باشیم.مگر همه مسلمان-ایرانی-لردگانی و فامیل دور و تزدیک هم نمی باشیم. آیا وقت آن نرسیده که مرزهای قومی و فامیلی را کنار بگذاریم و این مرزها را بشکنیم.لردگانی-ساطحی-جلیلی-ریگی-سردشتی-منجی-میلاسی-زیلایی-ارمندی-خانمیرزایی-فلاردی -جانکی همه از یک تباریم.باید دست در دست هم دهیم و میهن خویش را آباد کنیم. مطمئن باشید به غیر از ما کسی چندان دلسوزی برای مشکلات ما نمی کند.باید برای همدیگر پل شویم تا بتوانیم به شهرستانمان کمک کنیم.بایدهر تلاشی از دستمان برمی آید انجام دهیم چه اداری-چه پیگیری-چه نامه نگاری و حتی زبانی... حتی اگر کاری از دستمان برنمی آید با زبان خود از آنان که مسئولند و پیگیرمشکلات شهرستانند تقدیر و حمایت نماییم نه خدایی ناکرده زخم زبانشان بزنیم. خدمتتان عرض نمودم که شما دانشجویان بصورت گروهی و با صداقت خودتان با یکدیگر رفت و آمد و از منازل همدیگر دیدن نمایید تا بین فامیلهای مختلف الفت و مهربانی رشد کند و دلهایمان به هم نزدیکتر شود.باید حس ناسیونالیستی و تعصبات نابجای فامیلی را کنار گذاشته و باصداقت و تواضع همه بر سر یک سفره بنشینیم و به راحتی با هم درددل نماییم نه اینکه هر فامیلی دیگری را مقصر بداند و ....
ما هر کدام باید به نوبه خود باید در این خصوص فرهنگسازی نماییم چه در حد کوچکترین مسایل مثلا نریختن زباله در خیابانهای شهر یا رای دادن بدون تعصب در پای صندوقهای رای و ... با برگزاری همایش و جلسات مختلف میتوانیم نقش مهمی در فرهنگسازی شهرمان داشته باشیم.
چشمها را باید شست*/*جور دیگر باید دید*/*چترها را باید بست*/*زیر باران باید رفت
فکر را خاطره را زیر باران باید برد‌*/*با همه مردم شهر زیر باران باید رفت*/*
دوست را زیر باران باید دید‌ */*عشق را زیر باران باید جست


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
UNKNOW پنجشنبه 16 بهمن 1393 19:08
سلام
آیا واقعا همه مشکلات با شعار دادن حل میشن؟
این صحبتایی که آقای حسنی کردن رو تا حالا از اول ریاست شورای شهر تا الان ده ها بار گفتن. دیگه به نظر من صحبت کردن اثری نداره. باید برنامه ریزی بشه به برنامه عمل بشه از مسئولان با فکر استفاده بشه و مسئولان طبق شایستگی علمی و مدیریتی انتخاب بشن نه به روش فعلی ....
اگر در مدیریت کردن شهر توانایی ندارید که تا الان هم نداشتید، کنار بروید.
اما از اون می ترسم که دوباره یه نفر بیاد که وضع از این بدتر بشه.
واقعا متاسفم....
ایرانی دوشنبه 13 بهمن 1393 14:42
ما ایرانی ها خیلی خودباخته شدیم
خودمون را باخته ایم
آن قدر جرئت انجام کارهای بازرگ را از ما گرفته اند که همه فکر می کنیم به هیچ دردی نمی خوریم! همین کسانی که سال 57 یک پادشاهی را سرنگون کردند الان فکر می کنند که هیچند!
اراده کارهای بزرگ را نداریم
ذلیل شده ایم ما
یکی یکشنبه 12 بهمن 1393 16:19
سلام معلومه رییس شورای شهر انسان منطقی واینده نگریه... بقیه ادارات هم باید مثل ایشان فال باشند
آمادگی برای نوروز 94 شنبه 11 بهمن 1393 12:42
چند روز پیش دیدم خبر زده اند در مورد آمادگی مدارس برای پذیرایی از مهمانان نوروزی و بحث اسکان
مهمترین کار لردگانی ها در این ایام باید تمرین بزرگ فرهنگ مهمان نوازی عید باشد
چه کارهایی می شود برای این دوره تعریف کرد؟ اداره گردشگری چه می کند ؟ آیا شهرداری و سایر ادارات بنر و تابلوهای زیبایی نصب می کنند برای خوش آمد و معرفی جاذبه ها ؟
آیا راهنماهایی برای اسکان مهمانان نصب می شود؟ مدارس یا مهمانسراها امکان مناسبی دارند ؟
شهرداری پارکها را مناسب سازی کرده برای مسافران زیاد شهر ؟ بین راه چطور ؟ نظم و نظافتی هست ؟
به فکر باشیم همگی
کافی نیست دوشنبه 6 بهمن 1393 13:54
فراخوان دادن همیشه باید باشد
تا به گوش همه حرفها برسه
در کنار کار باید دعوت هم باشد
دعوت هیچ وقت تکراری نمیشه...
دیگر کافیست شنبه 4 بهمن 1393 12:53
به نظر بنده حقیر
لردگانیها تا بحال هر چه نوشته و فریاد زده کافیست
هر که می خواست جذب شود و کاری کند تا حالا شده !
باید نتیجه کارهای تخصصی ارائه شود به عموم
همان کارگروه ها که می گفتید
تا همه بفهمند چه کارهایی می شود و چه کسانی چه کمکی می کنند به جامعه
تا کی باید فراخوان همکاری داد و هیچ کسی هیچ کاری نکند.
تکراری شده دیگر
hhh پنجشنبه 2 بهمن 1393 20:23
ma hamchenan be lordegan o lordeganiha


omidvarim
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
>
لینک سایتها و وبلاگهای لردگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت