سایت جامع شهرستان لردگان
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید
پنجشنبه 29 آبان 1393 ساعت 14:31 | نوشته ‌شده به دست دکتر صادق کریمی | ( نظرات )

چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید ...

در دنیای امروز، توسعه و پیشرفت بدون توجه و بهره گیری از علم، دانش، دانشگاه و به زبان خودمانی تحصیل کرده ها امکان پذیر نخواهد بود. هیچ ملتی نمی‌تواند بدون اتکا به دانشمندان بومی خود، راه توسعه را بپیماید. به اندازه ای که بتوان کمی به افق های دورتر و آینده ای توسعه یافته دست یافت، می بایست سرها را بلند کرد. چشم های ما به دیدن همین پیش پایمان عادت کرده، همین زندگی، همین روزمره گی، همین معاش و خلاصه همین ...؛ در حالی که وقت آن است که دورترها را هم باید دید، کمی هم به آینده و اعتلا نگریست و لذا چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید ...

همشهریان عزیز، در پیله نباید ماند، پیله را باید بگشاییم. پیله جهل، پیله تعصب، پیله غرور و هرآنچه که من و تو می دانیم که نامش پیله است و از ماست که برماست را رقم می زند. دست هایمان را در دست نظاره گران افق های بلند این مرز و بوم بگذاریم؛ به آنها اعتماد کنیم و راهرو دانایانمان گردیم. همشهریان عزیز تنها راه برون رفت از مسائل مبتلابه و لاینحل شهرستانمان که با چرخه های تسلسل پیچیده ای گره خورده، توجه و اعتماد به تحصیل کرده های شهرستانمان است.
لذا شما همشهریان شریف و شهیدپرور شهرستانم را دعوت می نمایم تا برای توسعه و اعتلای هرچه بیشتر شهرستانمان به تحصیل کرده هایمان بها دهیم و دست در دست آنها بگذاریم. زمینه های خدمت و خدمتگزاری آنها را در همین شهرستان و استان خودمان فراهم نماییم. چقدر پزشک، استاد و تحصیل کرده دلسوز تربیت کردیم و تقدیم استان های دیگر کردیم؟! آری باید به این هم اندیشید که: هرکجا هستم، باشم، آسمان مال من است، ایران مال من است، پنجره فکر، هوا، عشق و زمین مال من است و ... اما هواسمان باشد گوشه ای از ته دنیا (لردگان) هست که در آن دردهای بی درمان فراوانی هست، برخی دختران این گوشه دنیا، چون یک قاعده کوچک و ساده زندگی را نمی دانند، در پستوی خانه هایشان خود را آتش می زنند و دوباره و به زودی فراموش می شوند. و باز فردا روز از نو و ...؛ برخی ها هم چون قواعد زندگی را خوب نیاموخته اند و بهتر بگویم ما پدر و مادرها به خوبی آنها را تربیت نکرده ایم با کمی سردی و گرمی روزگار، از کوره در می روند و یک فشنگ خرج خودشان می کنند در حالی که نمی دانند آنها امانت دار جانشان هستند نه صاحب جانشان. برخی ها هم گرفتار مرگ های خاموش شده اند و اعتیاد، بود و نبودشان را یکی کرده!!!  آری چون ما جوان های امروز، خوب تربیت نشده ایم و ریشه آن ضعف علمی، ضعف فرهنگی و هزاران ضعف دیگر است ...
ما محتاج همین دکتر و دانشجو و تحصیل کرده هایی هستیم که هر روز داریم به بیرون از شهرستان و استان مان صادر می کنیم. یادمان باشد فقط مالی که فزون گشت، دادن زکات و خمسش واجب است و بازهم یادمان باشد چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است ... اما نمی دانم چرا در مورد همه چیز تعصب داریم اِلّا در مورد ماندن و در کنار هم بودن؟؟؟!!!
شما امت و همشهریان عزیزم را دعوت می نمایم تا برای اعتلای سرزمین مان چشم های امیدمان را اول به خداوند بزرگ، دوم به دست های توانا و پر انرژی جوانان تحصیل کرده و با ایمان شهرستانمان بدوزیم.
شما قشر تحصیل کرده شهرستانم را نیز دعوت می نمایم که بیایید دوشادوش هم فکرهایمان را برای شناخت و حل مسائل مبتلابه شهرستانمان متمرکز سازیم و در راه ترفیع آنها و در نهایت توسعه و اعتلای آن بکوشیم. یادمان باشد شهدای این مرز و بوم نشدنی ها را شدنی کردند و در این راه از جان مایه گذاشتند. و اکنون نیز چشم امیدشان به ماست تا عزت و سرافرازی ایران اسلامی و عزیزمان را تداوم بخشیم. مطمئنا با استعانت از هدایت باریتعالی، در زیر چتر ولایت الهی و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مأمنی که نظام مقدس جمهوری اسلامی فراهم آورده، دست در دست هم میهن خویش را می کنیم آباد و آینده مان را خواهیم ساخت.

با آرزوی موفقیت برای تمامی همشهریان عزیز و فهیم خودم
عضو کوچکی از جامعه علمی شهرستان لردگان
و ارادتمند همه پدر و مادرهای زحمت کش و سختی کشیده لردگانی
صادق کریمی
29/8/1393می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سجاد حسنی سه شنبه 4 آذر 1393 00:45
سلام
اگه میشه جناب دکتر رو معرفی کنید و بگید کجا مشغول هستند...
بقول اهالی وب متنشون خیلی لابک داشت..
دکتر صادق کریمی پاسخ داد:
دکتر کریمی لردگانی اند! شهرستان لردگان.
خیلی مهم نیست از کدام بخش و از کدام طایفه اند.
ایشون دانشگاه شهید باهنر کرمان عضو هیئت علمی گروه جغرافیا هستند.

ضمن عرض سلام خدمت جناب آقای حسنی عزیز
و با عرض تشکر از جناب آقای رستمی که بنده را معرفی نمودند

یک شخصیت علمی و دانشگاهی هستم، خدا را شکر نان و نمکی از خدا روزی می گیریم و به قول سهراب تکه نانی دارم، خرده هوشی، سر سوزن ذوقی
اما از آنجا که مشکلات مردم سرزمینم را می بینم، انسانیت حکم می کند که برای کمک به آنان از خودم مایه بگذارم و آغاز نمایم، قبل از اینکه به هر کس دیگری توصیه نمایم. تصمیم گرفتم خدمت به خلق سرزمینم را بدون هیچ چشم داشتی آغاز بنمایم.
دوروقتی است که کارم را با نوشتن آغاز نمودم. شاید حالا موقعش باشد که شما همشهری خوبم را نیز دعوت نمایم به در کنار هم بودن و به آن هدف بزرگ اندیشیدن. هدفی که برای خیلی ها از مردم لردگان آرزوست. شما را دعوت می نمایم به گذاشتن فکرهایمان روی هم؛ برای ساختن لردگانی آباد، الگو، در خور و شایسته مردمان خوب، زحمتکش، دیندار، با عزت و سرافراز.
خودم را عادت ندادم قبل ازینکه با افکار دیگران آشنا شوم، از آنها بپرسم اهل کجایند؟! که مبادا به خاطر نفسم و تعصبم، سعادت همنشینی و دوستی با اندیشه های خوب را از دست بدهم. لذا از شما هم نمی پرسم از کدام قوم و طایفه ای هستید؟! شاید با دیدن گُل اندیشه هایتان بر روی ورقه های سایت، همنشین و دوست جدیدی پیدا نمایم. به امیدار دیدار اندیشه هایتان.
راستی، همشهریان لردگانی، این واژه را «لابک» بخوانند یا «لایک»؟! گفتم!! برای من مهم نیست ولی شاید برای برخی ها مهم باشد. بنده به خودم عادت دادم وقتی برای دیگران می نویسم در هنگام به کار بردن واژه هایِ سر بِزَنگاه، ترمز کنم و تمام حرکاتش را بگذارم. حروفش را چک کنم! می دانم احتمالاً همه از کنار واژه ها بی تفاوت می گذرند، اما فکر می کنم شاید کسانی هم پیدا شوند که کمی بر سر واژه هایمان تأمل نمایند.
بدرود و حق نگهدار شما
صادق کریمی
4/9/1393
یکی جمعه 30 آبان 1393 17:29
سلام دکتر
ممنون از شما
منتظر افکار بلند شما برای شهرستان هستیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
>
لینک سایتها و وبلاگهای لردگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic