تبلیغات
لردگان | لردگانیها - مجیدجلیل :مراجع نظارتی وشعور مردم را زیرسوال نبرید.

سایت جامع شهرستان لردگان
مجیدجلیل :مراجع نظارتی وشعور مردم را زیرسوال نبرید.
دوشنبه 26 آبان 1393 ساعت 17:33 | نوشته ‌شده به دست لردگانی ها | ( نظرات )

گویا یکی از تشکل های دانشجویی استان به نماینده لردگان در مجلس نامه ای نوشته اند و آقای جلیل هم این نامه را پاسخ گفته اند، 

هم نامه خواندنی است و هم پاسخ نامه....! 
الف:نامه انجمن

نماینده ی محترم مردم استان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی

جناب آقای جلیل

با اهدا سلام و آرزوی توفیق وظیفه ی خود دانستم تا به نمایندگی از یکی از بزرگترین تشکل های سیاسی دانشجویی استان و یکی از فعالین دانشجویی نامه ای را خدمت شما تقدیم کنم ، تا بعضی از کاستی ها را متذکر شوم. 


جناب آقای جلیل شما به عنوان نماینده ی منتخب مردم ،وظیفه ی دفاع از حقوق آنان را در مجلس دارید. ما نیز به عنوان دانشجو و قسمتی از بدنه ی جنبش دانشجویی وظیفه ی مطالبه گری از مسئولین را داریم.، چنانکه در آخرین دیدار دانشجویی با رهبر معظم انقلاب در مرداد ماه 93 ایشان مطالبه گری و حساسیت نسبت به مسائل سیاسی و فرهنگی را از خصایص دانشجویان و تشکل های دانشجویی دانستند. به دلیل محدودیت از بیان جزئی تر مسائل فوق گذر و چند نکته را در مورد مسائل استان بیان می کنم : جناب آقای جلیل از آنجا که شما را نسبت به سایر نمایندگان فعال تر و دارای ارتباط بیشتری با دانشجویان دیدم و از آنجا که به موفقیت جنابعالی علاقه مندیم، شما را مورد خطاب قرار داده ایم. امیدوارم در کنار حمایت هایی که از شما داشته ایم از نقدهای دلسوزانه ما دل آزرده نشوید : 1- برادر گرامی آیا می توان گفت شما قصد آن دارید که بعد از اتمام نمایندگی مردم استان مانند تعدادی از نمایندگان قبلی شهرستان خود و استان با این مردم خداحافظی کرده و برای همیشه این مردم محروم ، که شماها را به عنوان کسانی که از حقوق آنها دفاع می کنید را رها کنید، خطابم به نمایندگان قبل است : آیا تکلیفتان در مورد مردم آن شهرستان در همان 4 سال بود و بس ، شما چه تصمیمی دارید؟

2- جناب آقای جلیل به نظر اینجانب  ارتباط برقرار کردن نمایندگان مردم و نخبگان دانشگاهی و فرهیختگان استان باید از طرف نمایندگان باشد زیرا این شایعه بوجود نخواهد آمد که ما به دنبال منافع سیاسی خود هستیم و به نوعی درگیر چاپلوسی و حمایت کورکورانه و تقلیدی از شما هستیم.

شما تا کنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده اید و هیچگونه ارتباط گیری با تاثیر گذارترین قشر استان برقرار نکرده اید، از آنجا که اینجانب به عنوان یک فعال دانشجویی با تعدادی از دانشجویان استان و سایر استانها در ارتباط هستم این موضوع را از نزدیک مشاهده کرده ام.

3- جناب آقای جلیل ، امیدوارم در آینده اگر مصلحت دانستید و به این تصمیم گیری رسیدید که باید از فکر و نظر دانشجویان استفاده کرد ، شاهد ارائه گزارش عملکرد خود در مدت نمایندگی مردم استان در برنامه ها و همایش های دانشجویی باشیم، خوشبختانه استاندار محترم استان جناب آقای سلیمانی تا حدودی دارای ارتباط با دانشجویان بوده و گاها از نظر و تصمیم دانشجویان استقبال کرده و پذیرای حضور ما بوده است.

4- مشکل اصلی استان بحث اشتغال بوده و هست ، متاسفانه جمع کثیری از مردم استان و شهرستان برای کار و ادامه ی زندگی راهی استان همجوارمان یعنی اصفهان شده و با شرایط سختی مشغول کارند، کافی است جنابعالی گاهی به یکی از میدانهای اصلی استان سر بزنید و از نزدیک آنها را ببینید ، ما از جنابعالی انتظار داشته و داریم برای بهبود وضعیت اشتغال ، و توجه در بوجود آوردن کارخانه های صنعتی ، توسعه ی صنعت در استان با توجه به شرایط مساعد استان با مسئولان و وزرای مربوطه با جدیت و قاطعیت صحبت کرده و از آنان راه حل و راه کار بطلبید.

5- عده ای در حوزه ی انتخابی شما شایعاتی را در مورد میزان خرج ستاد شما و نیز انتصابات آن شهرستان نکاتی را مطرح کرده اند از جمله اینکه برخی انتصابات آن حوزه توسط شما و از نزدیکان جنابعالی و ستاد شما می باشد آیا این امر در نتیجه ی توجه به اصل شایسته سالاری می باشد و یا نه دلایل دیگری دارد و آیا این شایعات اساسا درست می باشد یا خیر ؟!!

 

- شما خود بزرگ شده ی یکی از محروم ترین روستاهای استان هستید و به همین خاطر باید طعم  محرومیت از امکانات بسیاری را چشیده باشید و به تعبیر حضرت امام جز پابرهنگان بوده اید و اکنون باید همه مسائل را کنار گذاشته و تنها برای رضای خدا کار کنید و انشاءالله نیز همینطور خواهد بود ، به دلیل پرهیز از اطناب بیشتر سخن مطالبی را به صورت نکته وار بیان می کنم:

الف. ارتباطتان را با مردم حوزه انتخابی فعال تر کنید و نگذارید آنها فکر کنند اشتباه کرده اند و با فعالیت خود افسانه ی دو دوره مجلس را که تا قبل از این در آن حوزه سابقه نداشته را به واقعیت تبدیل کنید همانگونه که مردم به نمایندگانی مانند :لاریجانی ها، مطهری ها، کامران ها اعتماد کرده اند شما نیز باور کنید ؟!!

ب. برای پیشرفت و ارتقای استان و ادای وظیفه خود و سربلندی در پیشگاه مردم با افراد علمی و متخصص و دلسوز ارتباط برقرار کنید نه آنان که دارای موقعیت قومی و قبیله ای و مالی در شهرستان هستند!.

ج. برای پیشرفت استان با نماینده ی محترم ولی فقیه در استان و استاندار محترم و افراد دلسوزی همچون دکتر جعفری باید هم صدا شد ، اختلاف باعث فرسایش و کاهش توان می گردد و هیچ مشکلی از مشکلات را حل نخواهد کرد، همانگونه که در بحث انتقال آب استان این مسئله اثبات شد.

د. از حقوق به حق مردم در مجلس دفاع کنید ، اگر جایی از حقوق مردم در استان تضعیف می شود با قاطعیت و اعتماد به نفس در تریبون مجلس از مردم دفاع کنید.

س. به قول مقام معظم رهبری : اصولگرایی بدون اصلاح طلبی به تحجر و اصلاح طلبی بدون اصول گرایی به فساد منجر خواهد گردید. بنابراین در حد ممکن از دولت محترم و شخص رئیس جمهور که منتخب مردم و مورد حمایت رهبر عزیز می باشد حمایت کنید.

ش. چهار سال نمایندگی مجلس زود خواهد گذشت ، به نظر مردم شهرستان نسبت به عملکرد بعد از آن فکر کنید و باز هم با تمام تلاش کار مخلصانه کنید.

انتقادات و کاستی های دیگری نیز می باشد که آنها را در یک فرصت مناسب ارائه خواهیم داد، لطفا اگر نکات فوق را قابل جواب گویی دانستید حتما منتظر شنیدن نظرات جنابعالی هستیم.

در پایان بار دیگر ضمن آرزوی توفیق شما و دیگر نمایندگان استان در مسئولیتی که بر عهده دارید، اعلام می نماییم که تصمیمات و کنش های شما را رصد خواهیم کرد و آنان را به مردم منتقل خواهیم ساخت و از ظرفیت انتقادی خود در برابر تصمیمات و کارهای خارج از چارچوب استفاده خواهیم کرد.

 

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهرکرد

 

 

 

ب :جوابیه  آقای مجید جلیل سرقلعه نماینده مجلس

به نام خدا

دبیر محترم انجمن اسلام دانشجویان مستقل دانشگاه شهرکرد

با سلام و احترام ؛

نظر به نامه ی شماره ی 598/م مورخ 06/05/93 جنابعالی خطاب به اینجانب مجید جلیل سرقلعه نماینده ی مردم شریف شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی و تاکید آن مجموعه مبنی بر اینکه اگر نکات متذکر در نامه را قابل پاسخگویی است ؛ حتما منتظر دریافت می باشید ، از این رو با استناد به اقاریر مندرج ، مواردی قابل تامل است که در پی می آید.

در وهله ی نخست ضروری است که به یک تناقض مشهود در اظهارات مقیود پرداخته شود. در مطلع نامه آمده است :

"جناب آقای جلیل از آنجا که شما را نسبت به سایر نمایندگان فعال تر و دارای ارتباط بیشتری با دانشجویان دیدم و از آنجا که به موفقیت جنابعالی علاقه مندیم، شما را مورد خطاب قرار داده ایم. امیدوارم در کنار حمایت هایی که از شما داشته ایم از نقدهای دلسوزانه ما دل آزرده نشوید"

همین نگاه در بندهای 2 و 3 با مضامین زیر کاملا متناقض است :

"جناب آقای جلیل ، امیدوارم در آینده اگر مصلحت دانستید و به این تصمیم گیری رسیدید که باید از فکر و نظر دانشجویان استفاده کرد ، شاهد ارائه گزارش عملکرد خود در مدت نمایندگی مردم استان در برنامه ها و همایش های دانشجویی باشیم"

و

"شما تا کنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده اید و هیچگونه ارتباط گیری با تاثیر گذارترین قشر استان برقرار نکرده اید، از آنجا که اینجانب به عنوان یک فعال دانشجویی با تعدادی از دانشجویان استان و سایر استانها در ارتباط هستم این موضوع را از نزدیک مشاهده کرده ام."

اگر حساسیت فعالین دانشجویی نسبت به مسایل سیاسی و فرهنگی از همین جنس برانگیخته می شود که در یک نامه ی ساده به طور مشخص اصول و اهداف متناقض باشند  – امید که این گونه نباشد – پیشنهاد می شود در ساختار تحلیلی آن مجموعه تجدید نظری اساسی واقع شود !

با توجه به اینکه در موارد مطروحه از موضوعاتی متفاوت سخن به میان آمده است، ناگزیر پاسخ نیز در همان قالب طراحی شده تقریر می شود .

 1. گمان نمی کنم  هیچکدام از نماینده های محترم ادوار شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی با حوزه ی انتخابیه ی خود خداحافظی کرده و یا رابطه ی خویش را با بدنه ی مردمی قطع کرده باشند. یکی از بهترین مصادیق برای این ادعا ، حضور برخی از آن ها در بعضی از انتخابات های بعدی است که با اقبال نسبی و گاهی هم قابل توجه مردم همراه است. این رویکرد در مورد اینجانب نیز صادق است؛ با توجه به ارتباط حداکثری با مردم حوزه ی انتخابیه و حتی فراتر از آن با مردم استان در حال حاضر ،  هرگز زمینه ی قطع رابطه و لو با کاهش حضور فیزیکی  فراهم نمی شود. طبیعی است که خدمت در هر جایگاهی برای هر "فرد مسوولیت پذیر" زمینه ی شعف و افتخار است و بنده نیز از این قاعده ی دین محور مستثنی نیستم.
 2. اینکه برقراری ارتباط  میان نمایندگان مردم و نخبگان دانشگاهی و فرهیختگان استان باید از طرف نمایندگان باشد ؛ نظر شخصی شما است! اساس ارتباط می تواند بنا به مصالح و فرصت های لازم دو جانبه باشد و بعید است این شائبه به وجود آید که یکی از "طرفین خواهان ارتباط" متهم به پیگیری منافع سیاسی و یا رفتار چاپلوسانه و ... گردد. حتی اگر این ذهنیت تولید شود ، از قضا امکان شیوع آن در مورد منتخبان بیشتر است .

همچنین گفته آمد که اینجانب تا کنون هیچ اقدامی در زمینه ی ارتباط با بدنه ی دانشگاهی صورت نداده ام !

متاسفانه به تکرار در این نامه اظهاراتی مطرح شده است که نشانه ی مشخص از بی اطلاعی شما از واقعیات موجود است. انتظار حداقلی آن بود که لااقل پیش از تنظیم نامه ، نسبت به دریافت اطلاعات صحیح اقدام شایسته ای معمول می داشتید . به منظور رفع ابهام و به اختصار به بخش هایی از عملکرد خویش در حوزه ی "به اصطلاح شما ارتباط گیری" با دانشگاه می پردازم:

 • عضویت در فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی و حضور منظم در جلسات فراکسیون
 • برگزاری دو نشست با اعضای هیات علمی ، رییس و معاونان محترم دانشگاه شهرکرد
 • سرکشی از دانشگاه آزاد اسلامی در 4 نوبت
 • سرکشی از دانشگاه پیام نور در 2 نوبت
 • سرکشی از دانشگاه فرهنگیان
 • برگزاری بیش از 10 جلسه با نماینده ی محترم ولی فقیه در دانشگاه شهرکرد
 • حضور در نشست های دانشجویی در حوزه انتخابیه  در 5 نوبت
 • حضور در نشست های دانشجویی در مرکز استان در 5 نوبت
 • حضور در گردهمایی دانشجویان در 2 نوبت
 1. عنوان نموده اید که : " خوشبختانه استاندار محترم استان جناب آقای سلیمانی تا حدودی دارای ارتباط با دانشجویان بوده و گاها از نظر و تصمیم دانشجویان استقبال کرده و پذیرای حضور ما بوده است." چون قید نمودید که استاندار محترم پذیرای شما بوده است پس درخواست از جانب شما بوده ! چگونه است که درخواست شما برای ارتباط با حوزه ی دولت ، شائبه ی منافع سیاسی ، چاپلوسی و یا ... را به دنبال ندارد ولی اگر نماینده های مردم در مجلس پذیرای شما باشند ، شبهه آور است و موجب ذهنیت های نامناسب می گردد؟
 1. در مورد اینکه اشتغال یکی از معضلات اساسی و چه بسا اصلی ترین معضل موجود کشور و به تبع آن استان است ؛ تردیدی نیست. نه تنها نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بلکه مجموعه ی خدمتگزاران نظام با تمام توان همه ی مساعی خویش را بر رفع این معضل متمرکز کرده و می کنند. لیکن این معضل فی البداهه ایجاد نشده است که بتواند با یک درمان فوری نیز برطرف گردد. نیازمند برنامه های خاص با طول زمان های مشخص ، تدبیر دولت و همکاری مجلس شورای اسلامی است.
 2. مطرح نموده اید : "عده ای در حوزه ی انتخابی شما شایعاتی را در مورد میزان خرج ستاد شما و نیز انتصابات آن شهرستان نکاتی را مطرح کرده اند از جمله اینکه برخی انتصابات آن حوزه توسط شما و از نزدیکان جنابعالی و ستاد شما می باشد آیا این امر در نتیجه ی توجه به اصل شایسته سالاری می باشد و یا نه دلایل دیگری دارد و آیا این شایعات اساسا درست می باشد یا خیر ؟!!"

انتظار آن است که دانشجوی منتخب در یک تشکل دانشگاهی ،مطالعه شده و با لحاظ همه ی جوانب طرح موضوع کند! اینکه شایعاتی مطرح است دلیلی بر نگاشت و نشر نیست ! نه تنها شما بلکه آحاد مردم این سرزمین واقف هستند که پس از برگزاری هر انتخابات ، تا مراجع نظارتی و در راس آن شورای محترم نگهبان نسبت به تایید سلامت آن انتخابات اعلام نظر نکند ، نماینده ی منتخب صلاحیت ورود به مجلس را ندارد.

اینک یک پرسش : به نظر شما با توجه به اینکه اینجانب در حال حاضر در اواخر دوران نمایندگی مجلس قرار دارم ، چه انگیزه ای می تواند در طرح چنین موضوعاتی به صرف شایعه بودن وجود داشته باشد !!؟

آیا این ایراد به آن تشکل و شما به عنوان دبیر آن در جایگاه یک دانشجو وارد نیست که به طور همزمان عملکرد دو نهاد – یعنی مراجع نظارتی و مردم - را زیر سووال می برید !!!؟؟؟ یکی شورای محترم نگهبان که سلامت انتخابات را تایید کرده است و دومی مردم به دلیل آنکه سطح شعور و آگاهی آن ها را در زمان اعلام نظر و رای خویش ، بر مبنای "خرج ستاد" ارزیابی نموده اید !!!!

آیا هر شایعه ای که ساختارهای قانونی را مورد خدشه قرار دهد ، می بایست طرح گردد ؟

در باب انتصابات ؛ این روال روالی عرفی و معمول است که همواره دولت در حوزه ی عزل و نصب از نظر مشورتی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بهره می برد. این موضوع در سطح کلان نیز پیرامون معرفی اعضای کابینه پیش از طرح در جلسات علنی رای اعتماد به وزرا همیشه وجود داشته است. رایزنی دولت با مجلس پیش از معرفی رسمی اعضای دولت همیشه معمول بوده است .

بی تردید نه تنها بنده که هر نماینده ی مجلس نخستین اصل در مشورت به دولت را شایستگی و کارآمدی فرد می داند. چرا که کاستی های احتمالی در افراد مورد مشورت ،در وهله ی نخست برای نماینده ی تایید کننده موجب معذوریت خواهد بود.

 1. الف- ارتباط بنده با مردم حوزه ی انتخابیه از ان دسته از نمایندگان محترم و مطرح کلانشهرها که در نامه عنوان نموده اید ، بسیار بیشتر است. مثبوت این ادعا آمارهای موجود است.

ب- برای پیشرفت و ارتقای استان ؛ موظف و مشتاق به ارتباط با هر طیف و صاحبنظری هستم

ج- ارتباط اینجانب با نماینده ی محترم ولی فقیه در استان ، استاندار محترم و جناب آقای دکتر جعفری به صورت منظم وجود دارد و تا آنجا که ذهن یاری می کند ، هیچگونه اختلافی در زمینه ی اهداف توسعه ای استان وجود ندارد. به صورت مشخص برای تایید این حسن ارتباط ، شما را برای کسب اطلاع به پرسش از جناب آقای دکتر جعفری رهنمون می کنم.

د- گمان نکنم هیچ نماینده ای در دفاع از حقوق مردم از حداکثر توان خویش بهره نبرد.

س- حمایت بنده از دولت محترم را می توانید از طریق آرشیو نشریه ی پیک چهارمحال و بختیاری و همچنین خبرگزاری های رسمی کشور ملاحظه نمایید.

ش- توصیه های کلی در راستای وظایف نمایندگی از هر قشر و یا هر بخشی از جامعه ی هدف مجلس شورای اسلامی مرسوم و قابل احترام است. انتظار می رود  دانشگاهیان و تشکل های دانشجویی هنر خویش را در ارایه ی توصیه به انضمام پیشنهاد راهکارهای عملی نیز بنمایانند.این هنر می تواند در همه ی زمینه ها و از مجاری گوناگون به ویژه رسانه های  جمعی و مطبوعاتی و یا ارتباط مستقیم منعکس گردد.

بهترین آرزوی هر نماینده ی مجلس که خود را منتخب مردم می داند آنست که همواره تصمیمات و عملکردش از سوی مردم رصد شود تا در صورت موثر بودن ، دلگرمی خویش برای تداوم کار از مردم بگیرندو در صورت نارسایی نیز مورد تذکر واقع شوند.

 

مجید جلیل سرقلعه

نماینده ی مردم شریف شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی

 

به نقل از lordegan.org 

لردگانیها صرفا منتشر کننده دو متن است و مسئولیتی در قبال صحت و سقم مطالب ندارد.
مردم خوب و فهیم لردگان در ارائه نظرات و دیدگاه های خود رعایت ادب و اخلاق را بنمایند.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
what happens if i take viagra twice in one day یکشنبه 19 خرداد 1398 03:15

Pretty! This was an extremely wonderful article. Thank you for providing these details.
beipackzettel viagra 50 mg شنبه 18 خرداد 1398 10:58

Thanks for sharing your thoughts on %meta_keyword%. Regards
chocolate شنبه 15 اردیبهشت 1397 19:26
Wow, that's what I was searching for, what a material!
existing here at this blog, thanks admin of this web page.
foot problems یکشنبه 26 شهریور 1396 00:26
Does your website have a contact page? I'm having a tough time locating it but, I'd
like to send you an email. I've got some suggestions for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great site and I look forward to seeing it grow over time.
How can we increase our height? یکشنبه 5 شهریور 1396 10:08
Appreciate this post. Will try it out.
What causes the heels of your feet to burn? شنبه 14 مرداد 1396 10:26
Hi there everybody, here every one is sharing such knowledge, therefore it's pleasant to read this blog, and I
used to visit this web site everyday.
yukikirschman.exteen.com جمعه 6 مرداد 1396 22:24
I really love your blog.. Great colors & theme. Did you make this
website yourself? Please reply back as I'm planning to create my own website and
would like to learn where you got this from or just what
the theme is named. Appreciate it!
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 14:54
I'm more than happy to uncover this site. I want to to thank you for your time for this particularly wonderful read!!
I definitely loved every part of it and I
have you saved as a favorite to check out new information in your blog.
جلیلی شنبه 24 مرداد 1394 03:47
تو دانشگاه ازاد لردگان حتی دانشجوی فوق لیسانس که پدرش پیمانکاره داره تدریس میکنه واقعا سطحی پایین تر از مدارس غیر انتفاعی تهران داره!حتما میخواید بگید شما دانشگاه ازاد را اوردید؟!؟چند عضو علمی داره؟برا پیام نور چکار کردید بجز بازید و شرینی خوردن؟!؟!حتما کارمندهاشو که تو شبکه چهارمحال گفتید برگردوندید؟!؟!فکر نکنید قشر تحصلیکرده نمیفهمن چرا میفهمن ولی زورشون به قومیت گرایی
جلیلی شنبه 24 مرداد 1394 03:43
اقای جلیل سلام. من خیلی خوب و از نزدیک میشناسمتون.گرچه هرگز تو لردگون نبودم ولی وقتی مردم شهرم را تو شهرهای دیگه با لباس محلی قشنگشون میبینم و میبینم چطور تمسخر میشن بیشتر شهرم برام مهم میشه!اما نمایندگانی امسال شماها که واقعا قوم گرا هستید واگر این مسله نبود شما هرگز صلاحیت مجلس را نداشتید و به مجلس به عنوان وکیل این مردم نمیرفتید. چرا اینقد.ناراحت شدید وقتی شما تو شهر فقط پیمانکارها را میبینی و براشون شرایط مالی فراهم میکنید چرا انتظار انتقاد ندارید بله بسیار پر واضح است که شما کاری به قشر تحصیلکرده و فرهیخته این شهر ندارید!!برا دانشگاه ازاد چکار
اصغر محمودی جمعه 12 دی 1393 01:34
سلام عالی بود کل کل بیجاو بی ربطتون برید فکر نون باشیدک خربزه اب داداش.کار ب عمل ن به سخن.چ کردمهارو ول کنید لطفا ب چ کنمها بچسبید بی زحمت...
اصغر محمودی جمعه 12 دی 1393 01:34
سلام عالی بود کل کل بیجاو بی ربطتون برید فکر نون باشیدک خربزه اب داداش.کار ب عمل ن به سخن.چ کردمهارو ول کنید لطفا ب چ کنمها بچسبید بی زحمت...
جمعه 30 آبان 1393 12:54
به نظر اینجانب نقد سازنده یكی از اركان اصلی در شناسایی نقاط ضعف و پیشبرد برنامه های هر مدیری می تواند باشد.لذا نامه ارسالی تشكل دانشجویی هیچ رنگ وبویی از یك نقد نو و مسمر ثمر و سازنده ای را نداشته و بیشتر به عقده گشایی شخصی و اظهار نظر فردی شباهت دارد.وقتی صحبت از تشكل دانشجویی به میان می آید در نظر خیلی ها جمعی از دانشجویان فعال و دارای اندیشه های متفاوت و تا حدودی نو متصور می شود كه از این تعدد افكار خروجی ایده های نو و متفاوتی نیز انتظار می رود.لذا شایسته است كه پس از نقد منصفانه و تاثیر گذار ،راهكارهایی نیز ارائه شود.و پسندیده تر آن است كه اگر قصور در نظرخواهی از دانشجویان از طرف نماینده صورت گرفته باشد نظرات از طرف همین تشكل به نماینده وسایر مسئولان شهرستانی اعمال گردد.جای بسی تاسف است كه هیچگونه اقدام سازنده ای از هیچ یك از مسئولین شهرستانی در راستای آبادانی این شهر صورت نمی گیرد.
محمود ولی اصیل پاسخ داد:
بسیار صحیح و منطقی فرمودید
نقد سازنده و مثبت به دور از بی ادبی و اتهام است. همه افراد و گروه ها دچار نواقص و عیوبی هستند و نیازمند گوشزد کردن و انتقادند. لذا همه باید انتقاد پذیر باشیم و ظرفیت شنیدن نظرات مخالف را داشته باشیم. گزاره های دو متن را باید با دقت بسیار بررسی نمود و معین کرد که کدام یک صحت و اعتبار دارند و کدامیک ندارند. ما همین جا از نماینده محترم شهرستان و همه تشکل های دانشجویی دعوت می کنیم گزارش ها و مطالب فکری و انتقادی خود را برای ما ارسال نمایند تا منتشر نماییم و همگان به طور یکسان در جریان اخبار و اطلاعات و تحلیل های منطقی قرار بگیرند.
پنجشنبه 29 آبان 1393 22:40
احسنت بر آشنا و اون شریفی!
آشنا پنجشنبه 29 آبان 1393 21:33
کسی که پیش دانشگاهیشو با 8 تا تجدید با واسطه قبول میشه اونم بزرگسالان و بعد میره دانشگاه، فکر نمیکنم تفکراتش در حدی باشه که بتونه همچین نامه ای به نماینده بنویسه تازه اظهار نظر م کنه که جواب نماینده توسط کسای دیگه ای نوشته شده؟؟؟؟؟!!!!!!!!
محمود ولی اصیل پاسخ داد:
از میان سخنان بزرگان شنیده ایم که می فرمایند به کلام بنگرید و نه گوینده آن.
بنابر این هیچ فردی را نمی توان متهم به کم فهمی نمود و بر همین اساس گفته وی را رد کرد. همچنان که هیچ نابغه ای را هم نمی توان به تمامه و کامل تایید نمود و حرفهایش را قبول کرد. در منطق به مغالطه توسل به مرجع معروف است:
http://fa.wikipedia.org/wiki/فهرست_مغالطه‌ها
مسلم اردشیری لردجانی پنجشنبه 29 آبان 1393 11:38
سلام .
متاسفانه متن و نگارش دوستان بسیار ضعیف بوده که نماینده محترم در جوابیه به آن اشاره کرده است.
2-انتقادهای انجمن بعضا مناسب و بعضا بر اساس احسساسات نوشته شده است که جای بازنگری دارد.
3-یا آور میشوم جناب جلیل تحصیلات ارشد فقه و حقوق دارند و قطعا استفاده از کلمات مناسب در جوابیه برای یک نماینده جای تعجب ندارد.
4-نظر شخصی من این است که این جوابیه با همکاری سردبیر هفته نامه پیک نگاشته شده است...
5-جوابیه به نقد دوستان مناسب نبوده و این عملکرد ها و بازدید ها برای همه نماینده ها و در همه ادوار وجود دارد ،مهم این است که خروجی دیدار با جوانان و دانشگاههیان چه بوده و هست مهم این است بدانیم کدام پیشنهاد منطقی در این جلسات اجرایی شده است!!!!
6- اگر جناب جلیل در جوابیه کمی تند قلم نگاشته چیز عجیبی نیست و تا جایی که من از وی شناخت دارم در مناظره و انتقادهای رودرو نیز در صورت عدم توانایی به پاسخ این شیوه را اتخاد مینمایند.
محمود ولی اصیل پاسخ داد:
در اینکه متن ضعیف بوده شکی نیست. همچنان که در پاسخ نامه هم به تناقضات آن اشاره شده است. متاسفانه ما بجای تحلیل عقلانی همیشه دچار احساسات و ضعف های اخلاقی می شویم و نمی توانیم وجدانی و منصفانه بنویسم یا سخن بگوییم.
گزاره های منطقی و عقلانی متفاوت از نوشته های احساسی اند.
بله. احتمالا گروه هایی که نگرانی های قدرت دارند نامه نوشته اند یا در نوشتن نامه کمک کرده اند! می توان افرادی را نام برد ولی بدون اطمینان درست نیست اسم بردن از آن افراد.
نامه ها باید منطقی نوشته شوند تا منطقی پاسخ بگیرند و بتوان هر دو را تحلیل عقلانی نمود البته با شواهد و قرائن کافی محکمه و مردم پسند.
همشهری پنجشنبه 29 آبان 1393 11:04
واقعا جای تقدیر از نماینده محترم شهرمان داره الحق که فردی دلسوز پیگیر تلاشکر و مفید است و نماینده ای ماندگار برای تارخ لردگان و استا ن است و باید واقع بینانه بنگریم
دلسوز لردگون پنجشنبه 29 آبان 1393 10:26
مشکل ما نداشتن چنین سایتهایی است که مردم بنویسند و نماینده بخواند
همین یک سایت را هم باید غنیمت شمرد و با جون و دل حفظش کرد
ممنون از سایت شما
چهارشنبه 28 آبان 1393 21:35
اقای دانشگاه شریف تو برو شعورت رو درست کن وبعد بیا نظر بده
چهارشنبه 28 آبان 1393 17:01
اقا همچین میگه از نظرات دانشجویان استفاده نمی کنیین! که انگار کین؟!
عزیزم هرکی میره دانشگاه لزوما دانشجو نیست! و هر جایی رو هم که بهش بگن دانشگاه لزوما دانشگاه نیست!
اخه شهرکرد هم شد دانشگاه؟! که بعد اون مردمان درونش بشن دانشجو؟ شما ها همونایی هستین که دبیرستان هیچی بارتون نبوده! بعد حالا ادعای مدیریت شهر و اظهار نظر دارین؟! وا اسفا! به حال ما!
خلاصه اینکه خیلی خودتون رو تحویل نگیرین!
به عنوان یه همشهری و برادر کوچکترتون از تون میخوام حماقت رو به اوج نرسونین!
انجمن دانشجویان مستقل!!!!!!!! به خدا این ها همه بازی با کلمات و خب بعدش هم بازی با شماها مثل عروسکه! حد خودتون رو بدونن و جاهلانه مثل برده برا دیگران کار نکنین!
حرف ها بسیار است ولی نه وقت دارم این جا بنویسم و نه حوصله اش رو دارم و خیلی دلایل دیگه! چراکه :
چه چشم پاسخ است از این دریچه های بسته ات /
برو که هیچ کس ندا به گوش کر نمی زند!
.
.
.
محمود ولی اصیل پاسخ داد:
برادر محترم
هر شخصی در هر رتبه و شانی حق اظهار نظر درباره مسائل مربوط به خود و شهرش و میهنش را دارد.
هر تشکلی هم به حکم قانون و مرجع صدور مجوز حق فعالیت و اظهار نظر دارد.
شریف درس میخونم! سه شنبه 27 آبان 1393 22:51
دانشجویی که که افکارش حاصل تعقل خودش نیست و صرفا کلمات و جملاتی هستن که هر روز صدا و سیما و بسیجی ها و جبهه پایداری و و و و میگن! همون بهتر که اصلا جواب نامه اش رو ندن! اخه احمق ! تو که نمیتونی از خودت یه حرف بزنی و استدلال کنی چرا از یکی بی شعور تر از خودت انتظار داری کاری انجام بده ؟
تو دنبال حل مشکلات شهر و محلتونی یا منویات اقای نمیدونم کجایی؟!
وه! که چه حماقت [و نه جهالت!] بزرگی!
در همچین انجمن هایی رو باید تخته کرد!
پ.ن ۱ : خظاب به صادق خان و لردگانی ها : شما وقتی نماینده مجلس حاصل و فرزند نامشروع قومیت گراییه! چطور انتظار دارین این مشکل رو حل کنه؟!
پ.ن۲ :‌هدف تطهیر یا ذم نماینده مجلس نیست.
چون نماینده مجلس هم یکی از مین مردمه!

محمود ولی اصیل پاسخ داد:
این بحث شما نشانه یک مغالطه دیگر است.
بحث عقلانی و منطقی جایگاه فشار احساسی و اتهام نیست.
مسائل و مشکلات شهرستان را باید با متون و گفتارهایی حل کرد که از روی تعجیل و فشار عاطفی نباشند. شما اگر توانمندی ات بالاتر از این دوستان یا افراد و گروه هایی است که در کامنتتان نام بردید مشتاقانه منتظر دیدگاه ها و نوشته های شما برای انتشار در سایت هستیم.
بنظر شما چه نوع انجمن هایی باید فعالیت کنند؟ چه مطالباتی داشته باشند؟
استدلال های خود را برای ما ارسال کنید تا گفت و گویی رقم بزنیم که به رشد هر دو طرفمان کمک کند.
موفق باشید
جعفر سه شنبه 27 آبان 1393 15:51
من پیشنهاداتم رو در نظرم بیان کردم صادق جان،
متخصص اعصاب نیستم....

اما نظرم برای این نامه فقط نقطه مثبتش همون نقد کردن بوده و نه نوع و حتی نحوی نقد!!!فقط در همین حد،
اگه نظر شما بهترین نقد خب باشه ،از نظر من اینگونه نیست...

باز هم تاکید میکنم درد منطقه ما زیاد ولی استعداد ها هم زیاد به حمایت و دلسوزی و تلاش مسئولین از جمله نماینده شهرستان بستگی دارد....

من به عنوان یه لردگانی انتظارم از نماینده شهرستان بیش از این هست... بهترین شاهد هم خود مردم هستند...اگر بین مردم باشیم هم درد را متوجه میشویم هم به دنبال درمان میرویم...
دو تا سه شنبه 27 آبان 1393 15:07
من نمی دانم «عضویت، حضور، سرکشی، شرکت، بازدید، و ....» چه دردی از دردهای مردم حل می کند
خب اینطور باشد من هم عضو چندین جا هستم
خیلی جاها حضور دارم
سرکشی هم زیاد می کنم از خلا
بازدید هم همینطور

این که نشد گزارش کار و عملکرد برادر من
محمود ولی اصیل پاسخ داد:
تا حدی درست می فرمایید
نتایج این کارها مهمند و عواقب منتجه از این کارها نه صرفا خود اینکارها
یکی سه شنبه 27 آبان 1393 14:59

اصلا قبول ندارم که بهترین انتقاد به آقای جلیل این نامه باشد...

کجای نامه به آقای جلیل گفته که چه کاری برای سرکوب طایفه گرایی انجام داده اید؟!؟
برای انتقاد به جلیل اول و اخر باید موضوع طایفه گرایی را متذکر شد!
باید سوال پرسید چرا تمرکز ارای شما در منطقه جلیل نشین است؟!
باید پرسید در اینده باتوجه به انچه انجام داده اید انتظار دارید منطقه پشتکوه فلارد به شما رای دهد؟!
اینقدر سطح نامه انجمن پایین بود که درجواب منسوب به جلیل در جواب دیدار با نخبگان گفته میشود مثلا دوبار دانشگاه پیام نور لردگان دیدار داشتم...
همان بی خاصیت سه شنبه 27 آبان 1393 14:40
دوست نداشتم و حس خوبی نداشتم (مثل خیلی ها) که برای این نامه و البته پاسخ نامه کامنت بذارم اما نتونستم ننویسم که خجالت می کشم در شهرستانی زندگی می کنم که نماینده اش
اینگونه پاسخ نامه عده ای دانشجو را می دهد
و البته که اصلا کاری به عملکرد آقای نماینده در سطح شهرستان ندارم که قابل نقد نیست.
شما نیازی به مقایسه با رسایی ها و مطهری ها و کامران ها ندارید وقتی به گرد پای دکتر عزیزی ها و سلطانی ها ووووو و تا آخر نمی رسید.....
دوستانی که نزدیک ترند به آقای نماینده به عرضشان برسانند که بیش از هجده ماه از عمر مجلس نهم باقی مانده و در پایان دوره قرار ندارند و می توانند و فرصت جبران دارند هنوز!!!
هنوز کشاورزی و هنوز بیکاری و هنوز پتروشیمی و هنوز آموزش و پرورش و هنوز بهداشت و ووووووووو هنوز اکثر مشکلات شهرستان با دو سه سال گذشته تفاوتی نکرده و هنوز کاری جلو نرفته است و هنوز مردم باید برای گذران زندگی یا باید عسلویه برن یا اصفهان و فولاد شهر یا دستفروشی کنن و یا کارهای دیگر....!
هیچ چیز در این مدت که این آقا نماینده بودند تغییری نکرده است....!بیش از هجده ماه زمان باقیست....
محمود ولی اصیل پاسخ داد:
در اینکه پیگیر حل مشکلات شهرستان باشید کاملا محق هستید و حق با شماست.
ولی بهتر نیست بجای غر زدن پیشنهادهای خود را برای حل این مسائل آماده کنید و برای نمایندگانتان بفرستید. بنظر شما یک نفر با هزاران مشغله دولتی و مردمی فرصت فکر کردن به همه مشکلات شهرستان و پیدا کردن راه حل برای همه را دارد؟
برای من هم که فردی منتقد نماینده ها و مجلس هستم پاسخ منفی است.
پس رویکردمان کمک به همدیگر باشد تا اینکه ریشه هم را بزنیم.
از صادق بی خاصیت به جعفر طیار! سه شنبه 27 آبان 1393 14:23
برادر درد ها و مشکلات اصلی چه هستند؟ جز اشتغال و طایفه گرایی که هر دو بسیار گویا در نامه آمده است؟؟
شما هم فکری داری پیاده کن و بنویس تا نماینده بخواند و جواب بدهد و اینقدر روی اعصاب رژه نرو.
این نامه تا به امروز بهترین نقدی بوده که به آقای جلیل شده است و البته واکنش ایشان را به همراه داشته، هرچند سطح نوشته و ادبیات ضعیفی داشته باشد که البته ادبیاتش از سطح آقای جلیل بسیار بالاتر است
. و هر چند گاهی در بین متن می خواهد آقای جلیل را ناز کند و بر مرتبه اش بیفزاید که قطعا این نوشته ها و مداحی ها چیزی به ضعیف ترین نماینده ی استان و یکی از سه نماینده ی ضعیف تاریخ شهرستان اضافه نخواهد کرد.
سه شنبه 27 آبان 1393 10:46
جعفر سه شنبه 27 آبان 1393 10:38
با سلام

نامه انجمن مستقل مطمئنن شخصی بوده و بیان نظراتشون از طرفی خوب که ذات مطالب گری خوب و از طرفی بد که انتقادات و مطالب ارائه شده درد اصلی نبوده و....
اما برای نماینده محترم شهرستان عزیز لردگان...دو پیشنهاد یکی ایشون میتونند به صورت هفتگی در روزهایی که وقت خالی دارند بجای اینکه در دفترشون حضور داشته باشند و مردم خدمتشون برسند،ایشون در جمع مردم حضور پیدا کنند و از نزدیک با دردهای مردم هم اشنا هم چاره جویی کنند،یعنی آقای جلیل هفتگی یا حداکثر ماهانه وقتی رو تعیین کنند و به یک یا چند روستا سربزنند و با مردم دیدار کنند و دومین پیشنهاد ،ارائه گزارش از طریق سایتهای معتبر شهرستان از جمله همین سایت و روزنامه هاست تا آگاهی ها از عملکرد ایشون بالاتر برود،آقای جلیل نماینده محترم شهرستان لردگان مردم این شهرستان هم درد زیاد دارند هم استعداد فراوان فقط به حمایت مسئولین نیاز دارند و یک عزم و اراده قوی...و تلاش مستمر...انتظارات از شما بیشتر از این هست...یک مثال خیلی از دانشجویانی که در شهرکرد مشغول تحصیل هستند از شهرستان ما هستند ایا شما در جهت تاسیس و حتی انتقال دانشگاه یا دانشکده هایی به شهرستان با مسئولین دیگر گفتگو و تلاش کردید?،در حالی که نماینده بروجن در این زمینه بسیار تلاش کردند برای خودشان....آقای جلیل انتظارات از شما بیشتر از این هست...
بنی مسنی سه شنبه 27 آبان 1393 09:57
چه عجب
بالاخره نامه ای هم نوشتند
خوب است و خیر
ظاهر سایت بدتر شده
یه پیایی سه شنبه 27 آبان 1393 09:39
چرا قالب را عوض کردید ؟
ین چه قالب مزخرفیه ؟
خوشتون میاد از شلوغی بیجا ؟
چه بد سلیقه هستی
لردگانی ها پاسخ داد:
آقا تسلیم...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
>
لینک سایتها و وبلاگهای لردگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت