تبلیغات
لردگان | لردگانیها - اگر فقط یک کار در لردگانمان می توانستید انجام دهید.....

سایت جامع شهرستان لردگان
اگر فقط یک کار در لردگانمان می توانستید انجام دهید.....
پنجشنبه 27 شهریور 1393 ساعت 00:19 | نوشته ‌شده به دست لردگانی ها | ( نظرات )

چند سوال از چند سوالی که ما پرسیدیم و چند جواب از چندین جوابی که شما ندادید را در چند مطلب به قلم چند نفر و با نظرات متفاوت بررسی خواهیم کرد:هدف اصلی این است که اگر روزی مثلا یک دانش آموزدبیرستانی و یا خدای ناکرده یک طلبه از ما پرسید چه باید کرد....سریع بتوانیم جواب درست و روشنی به او بدهیم....مشکلات را شمردن آسان است(البته بود!) ما باید مسائل را اولویت بندی کنیم و بگوییم ماه آینده - عید  - سال آینده - 5 سال آینده چه می خواهیم؟!؟ و هر کدام بر اساس ظرفیتمان به دنبال عملیاتی کردن گفته های درست و با پشتوانه خود برویم!

سوال اولمان را بدون مقدمه و هیچ گونه پیش زمینه ای پرسیدیم که اگر فقط یک کار در شهرستان لردگان می توانستید انجام دهید چه بود؟؟؟؟؟

شاید معنای دیگر این سوال این باشد که بزرگترین دغدغه ی شما درباره ی لردگان چیست و البته پاسخی که من خبرنگار به این سوال می دهم ممکن است با پاسخی که دوست هنرمندمان شاغل در اداره ی ارشاد با پاسخی که دوست دغدغه مند ی که قبلا مسئول بوده با پاسخ کسی که می خواهد در آینده در شهرستان کاره ای شود با پاسخ کسی که می خواهد در شهرستان کار درست و ریشه دار انجام دهد با پاسخ فرماندار با پاسخ شهردار با پاسخ او که به ما پول داد و از پیش ما رفت  و و تک تک کسانی که به این سوال فکر کرده اند متفاوت باشد....

می توانیم از این سوال اینچنین برداشت کنیم که بزرگترین مشکل در شهرستان چیست اما دقت شود حل شدن بزرگترین مشکل لزوما به معنای حل کردن کلیدی ترین مشکل نیست.

کمی مصداقی تر می شویم و وارد شهرستان و در بین مردم....

مشکلاتی که مشاهده خواهیم کرد از بدیهی ترین مثل نداشتن آب شرب سالم تا نداشتن کلاس درس کافی یا نبود معلم تا آسفالت کوچه ها تا چشمه برم و آتشگاهمان تا .... تا فردا می شود نوشت!

همه ی این مشکلات را می شود تحمل کرد و بزرگترین سند 

حرف من این است که تا الآن کرده ایم و دم برنیاورده...اما لازم می دانیم اشاره ای مختصر داشته باشیم بر یکی از مشکلاتی که هیچ کدام توان تحملش را نداریم: فوت یکی از بستگان و یا نزدیکان(که کم هم در طول این سالیان دراز اتفاق نیفتاده است) بر اثر حوادث مختلف مثل تصادف و یا دعوا(حال به هر دلیلی) !همین قدر که ساده و در یک خط این مساله را نوشتیم به همین سادگی هم ممکن است یک نفر این اتفاق برایش پیش بیاید...

اما چرا؟چرا این مساله اینقدر برای شهرستان لردگان عادی شده است؟؟؟چرا کسی تا به حال نتوانسته است برای این مشکل که کم کشته و حتی هزاران آواره بر جای نگذاشته تدبیری بیندیشد؟؟

به دو صورت میتوان به این سوال جواب داد:اول اینکه کسی تا به حال به فکر حل این مسائل نبوده است.که بسیار بعید می باشد و دیگری اینکه راه حل های ارائه شده و یا نشده! پختگی و جامعیت لازم را برای تاثیرگذاری نداشته اند.و یا زودگذر و مقطعی بوده که بسیار این فرضیه را قوی می دانیم.

به موقعش سوال خواهیم کرد و جواب خواهیم داد که ریشه ی این مشکل از کجاست و راه حل ها کدامند.

اما فعلا به ذکر این نکته بسنده شود که نکند کسانی که می خواهند در شهرستانمان(حال با هر نیتی) کار انجام دهند داستانشان آن شود که همه به امید آنکه بقیه همراه خود آب آورده اند...شاد و خندان برویم و برگردیم...و سرانجام  در کنار حوض همدیگر را با ظرف های خالی از آب ملاقات کنیم....

از بحث اصلی خود که همانا تفکیک مهم ترین از ریشه ای ترین بود جدا نشویم  چند سوال ساده:اگر من به جلیلی و یا ساطحی و یا خانمیرزایی بودن خود تعصب نداشته باشم دیگر موقع انتخابات و بعد از آن هیچ درگیری ای رخ نخواهد داد؟آیا نماینده ی خوبی انتخاب خواهد شد؟آیا کلید حل مسائلمان در جیب نماینده ی خوب فرضیمان است؟آیا دیگر در سطح شهر بی اخلاقی و درگیری ای بوجود نخواهد آمد؟آیا دیگر بر سر پارک یک ماشین درگیری رخ نخواهد داد؟آیا بر سر بازی استقلال و پیروزی ؟آیا برسر خواستن و یا نخواستن همدیگر؟آیا بر سر یک اسمس؟؟؟؟آیا به خاطر چند کیلو میوه؟؟؟؟آیا برای تصاحب زمین های...؟؟؟آیا به خاطر پس دادن جنس به مغازه؟؟؟آیا در صف های تعاونی خرید عید؟؟؟؟آیا پدر و پسر؟؟؟آیا برادر و خواهر؟؟؟؟؟آیا آمار معتادین شهر به خاطر ساطحی و جلیلی بودنمان بالا رفته است بلکه این بلای خانمان سوز از مرگ بدتر میشود....؟؟؟آیا جواب این سوالات در تعصبات قومی و قبیله ای گنجانده می شوند و یا نه این فقط ظاهر قضیه است و موضوع چیز دیگریست؟؟؟؟

 

در روستای باد کرده و شبیه شهر درآمده ی لردگان یک نوع حذف رقابتی در حال انجام است و سوال ما به چرایی وجود این حذف بر می گردد که مطمئنا جواب مسائل قومی-قبیله ای نیست....

برای مثال صف شیر قدیم! را در نظر بگیرید:چند نفر نیازمند به این ماده و همه می دانند که نصف این افراد شیر گیرشان نمی آید.قصدم این نیست که شان مردم را در این اندازه پایین بیاورم بلکه مثالی بود تا روشن شود که اگر پول بود و یا شیر به اندازه ی کافی این صف طویل تشکیل نخواهد شد و مردم مجبور به حذف همدیگر نخواهند شد.

آیا آن چند نفر بی فرهنگند؟آیا جنابعالی در جریان معیشت خانوارهای شهرستان هستی که در مقام جواب قرار بگیری؟؟؟!!!

زمینی خالی در پیاده رو و چند نفر که می خواهند آن را تصاحب کنند و بساط دستفروشی پهن کنند؟آیا آنها بی فرهنگند؟

آزمایش فرضی ذهنی انجام می دهیم:

متمدن ترین خانواده ی پایتخت نشین را انتخاب می کنیم و به لردگانمان می بریم...یک جمعیت 8 نفره...پدر شغلش آزاد(همان باکلاس کارگر فصلی خودمون) 2 برادر بزرگ و در سن ازدواج و 2 خواهر دم بخت.........آنها چه روشی برای زندگی اتخاب می کنند؟شما پاسخ دهید!

چند نفر از شمایی که دوست دارید لردگانتان پیشرفت کند تا بحال خودتان را به جای یک دستفروش زحمت کش فرض کرده اید؟چند نفرتان حاضرید جای او باشید؟با غیرت ترین مردم ایران همان هایی که در سرما و گرما به خاطر نان شب خانواده های خود حاضرند هر خواری و سختی ای رو تحمل کنند؟؟

تا می گوییم مشکل عده ای سریع می گویند این دستفروش هایی که سد معبر می کنند آبروی شهرستانمان را برده اند...

آبروی شهرستان ما را آن بی غیرت هایی برده اند که کاره ای شدند اما نتوانستند حتی یک شغل برای شهرستانمان ایجاد کنند.........

بگذارید از یک شعار تقلب کنیم :همه ی ما لردگانیها در طول عمر خویش یکبار مرده ایم و آن وقتیست که جز به فکر مردم شهرستانمان بودن به مسائل دیگری فکر کردیم...و چه مرگ...............

سخت است از درد لردگانی بودنمان سخن راندن و هم هیچگاه سخن دوست به غریبه نبریم اما گاهی لازم است تا بگوییم شاید خاطری آزرده شود اما مهم برایمان به جریان افتادن تفکریست که نیتشان حل مشکلات آن مردمیست که آب سالم برای آشامیدن ندارند و خاطری امن برای تشکیل خانواده و تربیت فرزند!!!...

از بحث اصلی کمی فاصله گرفتیم. سعی میکنیم در نوشته های بعد کم تر حاشیه برویم!

 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
vitamin d foot pain دوشنبه 19 تیر 1396 13:10
We're a bunch of volunteers and starting a brand new scheme
in our community. Your website offered us with
valuable information to work on. You've performed a
formidable job and our entire group shall be grateful
to you.
juleneprial.wordpress.com پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 20:43
What i don't understood is if truth be told how you're not really much more smartly-favored than you may be now.
You're so intelligent. You realize thus significantly on the subject of this
subject, produced me individually imagine it from so many numerous angles.
Its like women and men are not involved unless it's one thing
to accomplish with Girl gaga! Your own stuffs outstanding.
All the time deal with it up!
مجید سه شنبه 13 آبان 1393 03:03
به این جور مسائل ریشه ای باید فکر کرد و نظر داد نه سطحی یشه این مشکلات اینها نیستن دوستان عزیز بیشتر تامل کنید شهر ما چی داره کارخانه خوب صنعت خوب کشاورزی خوب درامدزایی بالا چی
رستمی دوشنبه 7 مهر 1393 14:20
بنده که کاری از دستم بر نمی آید ولی اگر می توانستم :
جامعه جدیدی بنا می نهادم که نخبگان همه کاره آن باشند و مردم نهایت استفاده را از ایشان ببرند.
شایسته سالاری حاکم شود و هیچ فسادی جرأت بروز نداشته باشد!
نظارت مردمی را به حداکثر میرساندم و ...
همه تلاشم برای بنیاد نهادن چنین جامعه ایست.
با شروع از ایجاد شبکه نخبگان و رسانه های شهرستان...
به دوست خوبم "یه نفر" سه شنبه 1 مهر 1393 13:38
ببین
هدف ما این بوده که این مسائل رو از بین ببریم و باهاش مبارزه کنیم
البته که خیلی سخته و شاید 100 درصد موفق نشیم
من ساطحی نیستم و حرف های شما رو هم نه قبول دارم و نه رد می کنم
تلاش جدید همه ما باید فرهنگسازی و شایسته سالاری باشه
با این رویکردها امید به پیشرفت داشته باشیم
یه نفر سه شنبه 1 مهر 1393 11:24
راستی اقایون گرداننده سایت ایا تا به حال از خود پرسیده اید با این همه به قول خودتون تحصیلکرده چرا کسی گوشه چشمی به شما که هیچ به بزرگتراتون محل نمیذاره؟؟؟؟
اقایون ساطحی بس کنید ۹۰درصد عقب افتادگی این شهرستان از شماست که گاه بی گاه در شهر اغتشاش میکنید ٬سر صحبت من با به اصطلاح تحصیلکرده هاتونه...کدوم؟؟؟؟!!!
همونایی که سر قصیه شوراها فرمانداری رو به اتیش کشیدن٬همونایی که تو انتخابات قبلی که هیچ ربطی به قومشون نداشت تمام تجهیزات شهرو نابود کردن و....
وخلاصه خودمونی بگم همونایی که هرجا اسمی از ریز و درشتش بیاد کسی به چشم فرزند ادم از اونا خاطره ای نداره .خودتونم اینو میدونید که اذهان علیهتون تا چه حده .پس یه فکری به حال خودتون بکنید تا دیر نشده.
وصعیت طاهری شهر و دستفروش های غیر مجاز و چاله چوله های شهر هم به خاطر اینه که شهرداری چند ساله به دست نالایقتون افتاده اما!

اما خوشبختانه با پیوستن جلیل اباد و شیرانی دیگه نمیذاریم به راحتی شورای ساطحی(نالایق)بدین بهت قول میدم ....شرافتا
rasool hassani جمعه 28 شهریور 1393 20:59
matlabe khob va jalebi bod .
دانشجو جمعه 4 مرداد 1392 14:05
تورابه خدا نسل جدیددیگه مثل قدیم فکرنکنن بیاییدکاری کنیم تو لردگان که کلمه( دعوا جنگ ریختن خونهای بی گناه )برای همه غریب باشه باییدفرهنگسازی کنیم من تاکیدم فقط روی فرهنگ لردگان عزیزه من خودم شهرضا میشینم ولی دلم به حال شهرمون میسوزه.بچه ها خیلی دستتون دردنکنه 4جوان خوب مثل شما تو شهرمون داشته باشیم همه چیز درست میشه.
m.tahmasebi شنبه 5 اسفند 1391 16:54
سلام برسرزمین مقدس لردگان لردگانیهای عزیز تا به کی این بحث های الکی.....اخرنمیدانم ای سایت لردگانی ها درطول ای دوسال چه کار مهمی برای لردگان انجام داده.....مگر مسولان نمیدانندلردگان چه مشکلاتی دارد....مگرفقرمردم را احساس نمی کنند....مگراه وناله مردم عزیز لردگان رانمی شنوند....مگر....مگر.....مطالب این سایت هم که مطالب احساسی وفاقد ارزش اند...لردگان نیاز به دلسوزی ندارد بلکه نیاز به اگاهی رشد و توسعه دارد...اگر می توانید اگاهی بخش باشید نه دلسوز.....ازشیوه ی مناسبی برای نوشتن استفاده کنید....انشاالله موفق باشید
لردگانی ها پاسخ داد:
منتظر مطالب و حرف ها و بحث های غیر الکی تون میمونیم......
ما بد.......شما روش درست رو نشونمون بدید
حتما اطاعت میکنیم
ارزوی توفیق
محمد پنجشنبه 21 دی 1391 11:41
لردگانی ها تا این تعصب ایلی و قومیتی رو رها نکنن به نظر من هیچی نمیشن.....
آخه تاکی ما آدم های بی درایت به مجلس بفرستیم؟؟؟
آخه تا کی آدمهایی امثال بیزنی ..مرادی..علیپور..رحیمی ها رو باید از روی تعصب از صحنه رد کنیم؟؟؟؟
میگید مشکل شهر دست فروشاشه که جلوه ی قشنگی به شماتیک شهرمون نمیده....آخه ما شهردارمون نمیتونه یه بازارچه برا اینا درسته کنه؟؟؟؟
آقا دلیلش اینه که آدمهای خرد و ریز بر سر کارهای کلان گذاشتیم وآدمهای درشت رو در جاهای پست و دون...
در کل بر ماست که بر ماست
دختر آدم پسر حوا یکشنبه 3 دی 1391 09:39
مثه معمول سلام.اولش میخواستم بگم این حرفو قبول دارم که مسولان شهرستان کم کاری میکنن و راهیو برای حل مشکل کار جلوی پای مردم نمیذارن.ولی اگه دقت کنیم همه این دست فروشا ادمایی نیستن که برای نون شبشون دست فروشی میکنن و به قول شما غیرت مندن.خیلی از این افراد که تعدادشون کمم نیستن از نظر مالی مشکل خاصی ندارن و این به خاطر بی لیاقتی مسولان از جمله شهرداریه که شهر به این روز افتاده و شاید همون مسایل قومی....پس همشو نباید نذاریم پای غیرت مردم دوباره میگم مسولان ما کار خاصی برا ایجاد شغل و مشکل بیکاری انجام نمیدن.
سید مصطفی فاضلی پنجشنبه 30 آذر 1391 01:24
طبق عادت...سلام
مطلبتون رو خوندم و باید بگم که جانا سخن از زبان ما میگویی...!مشکلات خیلی زیاده!توجه هات کم!شاید لیاقت ما همینه؟!
که من فکر نمی کنم!پس کجای کار مشکل داره!با عقل ناقص خودم حدس میزنم یک مشت از خروار مشکلات لردگون زبان زور و جبر هستش!تا میای از حقت دفاع کنی یا....میبینی حق از ان کسی است که یا چند فرزند رشید داره یا چند حساب بانکی ....!
البته تاکید میکنم مشتی از خروار مشکلات بنیادی ما!به دفعات و تنوعات و جهات مختلف در لردگان ریشه دوانیده اند و در حال حاضر ابن میوه دست رنج خودمان هست...!
در ضمن اگه نمایندگی مجلس و فلان و فلان برای بنده و امثال جنابعالی اب نداره واسه خیلی ها نون داشت و داره!
پس نوش جونشون...یا اونا حقشونه یا ما هنوز یادمون رفته که علی(ع)گفته حق گرفتنیه!
یادمه یه شب تو گرده بروجن داشتیم میومدیم!یه ماشین به بدترین شکل ممکن رانندگی میکرد و انصافا خیلی ها رو در خطر انداخت منم موبایلم رو در اوردم و با 110تماس گرفتم و مشخصاتش رو دادم...!بعد چند نفری از همراهان عرض کردند که کار درستی نکردی!!!
ولی من هنوز معتقدم نه تنها کار درستی بوده بلکه شاید جان انسانی رو چه شاید خود سرنشین های اون خودرو بوده رو از خطر حفظ شده!
این رو گفتم شاید فکری رو بیدار کنه و شاید یادمون نره که اگه کسی حق مون رو خورد خودمون نباید ساکت باشم و یادمون باشه این رسم همون حسین که هر سال محرم و به عشقش سینه میزنیم و ازش روضه ها میشنویم....
شاید بهتر باشه بجای اینکه مدادم مشکل مطرح بشه و اگاهی یا شاید هم در کنار این برنامه کمی رو پایه کار کنیم...اساس رو درست کنیم!ریشه رو حرص کنیم...علف های هرز رو بخشکونیم...!
ببخشید اگر غلط نوشتاری و تایپی داره.!از تلفن همراه بیش از این توقع نیست...!
یا علی!
سه شنبه 28 آذر 1391 21:09
میگم یه سوال دارم؟ گام بلند اصلاح طلبان یعنی چه؟چه ربطی به شما داره؟کلاس جنتیتون رو میذارین؟انتخابات نیومده شروع کردین؟نمیدونم این جنتی چندتا انتخابات دیگه رو می خواد تجربه کنه؟بابا دست نوح بیچاره رو از پشت بست که.
لردگانی ها سه شنبه 28 آذر 1391 13:29
26 مرداد 91:

دوستی خیلی وقت پیش میگفت:

معتقدم‌ بزرگ‌ترین، فوری‌ترین‌ و حیاتی‌ترین‌ وظیفه‌ای‌ كه‌ امروز ما داریم،

حرف‌زدن‌ و درست‌حرف‌زدن‌ و دقیق‌ و عالمانه‌ از درد سخن‌ گفتن‌ و شناختن‌ درد است،

زیرا كسانی‌ كه‌ در كشورهای‌ اسلامی‌ و كشور خودمان‌ وارد عمل‌ شدند و خواستند كاری‌ كنند و خودشان‌ و اجتماع‌شان‌ را اصلاح‌ نمایند، همه‌ی‌ رنج‌هایشان‌ یا كم‌ثمر بود و یا بی‌ثمر، چرا كه‌ وقتی‌ وارد مرحله‌ عمل‌ شدند

نمی‌دانستند چه‌ باید بكنند و مسلم‌ است‌ تا وقتی‌ كه‌ ندانیم‌ چه‌ می‌خواهیم، نمی‌دانیم‌ كه‌ چه‌ بكنیم...

لردگانیها گروهیست که به دنبال ایجاد بسترهای لازم برای رشد همه جانبه ی شهرستان لردگان می باشد.

.آیا این پر توقعی است که ازدردها بنویسیم و از شما هم بخواهیم که اینگونه رفتار کنید؟

با هم باشیم تا هم از باید ها برای هم بگوییم و بنویسیم و هم از هست ها

و مهم تر آنکه چه باید کرد؟و آنقدر بگوییم و بنویسیم و تحلیل کنیم-آنقدر بحث کنیم-فضا را باز بگذاریم و نظرات همه را بخوانیم و بشنویم-همدیگر را تحمل کنیم-تا بزرگ شویم-تا اطرافمان را بهتر ببینیم و بعد از آن است که میتوانیم متفکر خوب و در مرحله ی بعد عامل درستکاری باشیم.

با ما همرا باشید و نظراتتان را مخصوصا برای برنامه هایی که در آینده روی سایت می گذاریم برای ما بنویسید و همچنین........
صالح ویسی سه شنبه 28 آذر 1391 09:12
سلام
1-حرفاتون خوب ومتین و درست البته نه همشون
درسته مشكل ما همون بی غیرت هایی هستن كه..........و.....
2-دست فروشان هم بعنوان یكی از معظلات شهر ما هستن جنابان........
شما سد معبر كردن-نون اون مغازه داری كه واسه جنس فروختن داره ماهی خداتمن كرایه میده و جلوی مغازش روگرفتن-سیمای شهر رو زشت كردن و....رو زحمت كش فرض كرده اید؟البته زحمت كش كه هستند ولی زحمت دیگران رو هم به باد میدن .و....بگذریم...
3-شما خودتون رو برحق میدونید و بقیه رو كه كوچكترین مخالفتی میكنن باطل و این شیوه درستی نیست
4-شما كه به اسم لردگانی ها قلم میزنید چند نفرید؟!!آیا درسته كه 1نفر2نفریا چند نفر بیان و به اسم لردگانی ها قلم بزنن و هرچه خود میدانند درست است بگویند.قبلا"در انتخابات هم بهتون گفته بودم كه هركدوم حرفی دارید به اسم خودتون بزنید یا اگرهم حرف مشتركی هست بگید باهمكاری صادق ویاسر و...یا یك اسم دیگه ای انتخاب كنید.شما چگونه خود را لردگانی ها خطاب میكنید؟؟؟؟درصورتی كه 2نفریا كمی بیشترید؟؟؟؟؟؟؟؟؟درست است كه ما هم یك رمز در دات اورگ بسازیم و بنویسیم دانشجویان لردگان و 3نفری با علی محمودی وحامدو...بنویسم هرچی كه دوست داریم به چند هزار دانشجوی لردگانی؟؟؟؟
ما اسم تشكل دانشجویان رو یدك میكشیم ولی بااسم نیك اندیش یعنی كسانی كه عضوند...!!!!
5-به هر حال بازم میدونم شما برای این حرفای من جواب دارید یا می تراشید و منو .....
چون شما خودتون رو حق میدونید ولی بازهم میگم این كاردرستی نیست.
بدرود
لردگانی ها پاسخ داد:
سلام صالح جان
حق با توئه-حرفامون خوب درست و متین هستن البته نه همشون.
یه مثال میزنم به امید آنکه که مورد توجه قرار گیرد:
در مجلس گروهی چند ده نفری نام رهروان ولایت را بر خود نهادند.آیا این بدین معناست که:
1-بقیه ی نمایندگان مجلس رهرو ولایت نیستند؟
2-هر چه اینها بگویند نظر همه ی کسانی است که رهرو ولایتند؟
مثالی دیگر را مثلا در مورد اصولگرایان خودت تبیین کن!!!
اگر بدانیم تاثیرگذاری نوشته به قلم شخص بیش تر است حتما از اسم اشخاص استفاده خواهیم کرد و منظور اینه که همه ی این تاکتیک ها در جهت اهداف مردم لردگان استفاده خواهد شد.

لردگانیها نام یک برند است...و قبلا هم گفته بودیم گروهی هستند که به دنبال ایجاد بسترهای لازم برای رشد همه جانبه ی شهرستان لردگان می باشند.

http://lordeganiha.mihanblog.com/post/317

شعارشان چه بود=>ابتدا جمع کردن نخبگان شهرستان و ایجاد همفکری در فضای مجازی
سپس تبیین مسائل شهرستان و گسترش فرهنگ دغدغه مندی در مورد امور شهرستان با شعار لردگانی آباد و لردگانیهایی فعال و امروز هم به دنبال ریشه یابی مشکلات شهرستان و گام برداشتن تا حل آنها هستند.
البته در آرشیو مطالب این اهداف به تفصیل توضیح و تشریح شده اند
اگر در مورد اعضای گروه سوال داشتی می توانستی بپرسی نام اعضای گروه کیست که ما جواب می دادیم چه اهمیت دارد.
هر کسی احساس کند که با افکار شورای مرکزی زاویه دارد هم این حق رو داره که از گروه جدا بشه و هم اینکه به گروه نزدیکتر بشه!!کما اینکه تا الآن برای چند نفر این اتفاق افتاد و حتما برای همه ی گروهها پیش خواهد آمد.به هر حال نیت ها متفاوت است گرچه شیوه ها یکی باشند...
-
به هر حال برایمان اهمیت داشتی که جواب دادیم.
موفق باشی.
لردگانی دوشنبه 27 آذر 1391 20:52
جایی برای نظر دادن نذاشتین
موفق باشید.
لردگانی ها پاسخ داد:
سلام
چرا شما با اسم لردگانی نظر دادین؟:))))
دوشنبه 27 آذر 1391 14:06
دست فروشان خون کردن تو دل مردم و مغازه دارها تونه بی شعور میگی ما بریم جاشون
خجالت بکش.........
بروببین اون مغازه داری که ماهی 500داره کرایه میده دست فروشا جلوی مغازه شو چکار کردن میتونه جنساشو بفروشه تا اعتراض میکنه هم مثل خر میفتن سرش میزننش..
لردگانی ها پاسخ داد:
سلام
درسته برداشت آزاد هست ولی نه تا این حد که هر جور دوست داشتی ببری و بدوزی.
متن را کمی عمیق تر بخوان و بعد نظر بده×!
موضوع نوشته اصلا و ابدا دست فروش ها چگونه دستفروشی می کنند نیست!
موفق باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
>
لینک سایتها و وبلاگهای لردگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت